Talking in String

Informacje o wydarzeniu

23.10.2015, Piątek, 20:33, 13muz, pl. Żołnierza Polskiego 2

Talking in string stanowi część Żywej architektury, serii interaktywnych instalacji cyfrowych tworzonych na przestrzeni czasu w ramach wielowątkowej pracy, która pozwala spojrzeć na architekturę obiektów i wnętrz jak na  żywą i tętniącą życiem  strukturę.

"Zawsze interesowały mnie zmiany w zachowaniu cieczy, jakie można uzyskać stosując różne techniki, technologie i urządzenia. Live Architectures zachowują się jakby były żywe, wychodząc poza swoja zwykłą funkcjonalność, zależne od ingerencji człowieka, który określa ich inną konfigurację geometryczną i strukturę. "
 
Talking in string to generatywna instalacja wideo inspirowana rotorem, słynną karuzelą z wesołych miasteczek. Talking in string rozwija się w cylindrycznej przestrzeni wokół widowni, która sama tworzy instalację w czasie rzeczywistym poprzez wysyłanie wiadomości tekstowych za pośrednictwem Twittera. Również niebędąca na miejscu widownia może wziąć w tym udział  poprzez wysłanie wiadomości z odległych miejsc za pośrednictwem internetu. Zdania uruchomiają system nagrywania i są natychmiast wyświetlane. Teksty szybko obracają się w przestrzeni, zmieniając kierunek, kolor, czcionkę, a niektóre z nich pną się jakby nie było grawitacji.  Wygenerowane frazy, rozpuszczając i owijając się wokół zdezorientowanych ludzi, którzy obserwują jak słowa zamieniają się w "struny", po pewnym czasie nie są już czytelne. Te "struny" powoli znikają - wiązki światła otaczają widzów tworząc kolorowe ślady po kometach lub takie, jak w dysku Newtona. 

Powiązani artyści