Warsztaty on/off_reuse

Informacje o wydarzeniu

23.10.2015, Piątek, 14:13, 13muz, pl. Żołnierza Polskiego 2

Dzięki tym warsztatom nauczysz się, jak wykorzystać
swojego smartfona do sterowania... czymkolwiek zechcesz :)

 
prowadzący warsztaty: Michael Helmbrecht & Norman Schlüter
liczba spotkań: 3
kiedy:
1. część: 23.10, godz. 14:13 - 19:13
2. część: 24.10, godz. 11:33 - 14:13
3. część: 24.10, godz. 15:33 - 18:13
miejsce: 13muz, pl. Żołnierza Polskiego 2
uczestnicy warsztatów: 10 osób powyżej 16 roku życia 

Chcesz wziąż udział w warsztatach?
Wyślij zgłoszenie na workshop@digitalia.art.pl

 

Dzięki ruchowi DIY (ang. Do It Yourself - zrób to sam), otwartym i darmowym programom oraz tym kochanym ludziom, którzy pokazują swoje rozwiązania w Internecie, jesteśmy w stanie samodzielnie zbudować i naprawić prawie wszystko.

Nieważne, czy chcesz naprawić ekspres do kawy, zajrzeć do środka smartfona, zamknąć drzwi do garażu czy zbudować własną, tanią drukarkę 3D – wszystko, czego potrzebujesz, to pasja i kreatywność.

Nawiązując do wystawy re_manufact, możemy ponownie wykorzystać stare przedmioty, dodać do nich współczesną technologię i otrzymać coś zupełnie nowego. Podczas warsztatów on/off_reuse będziesz mógł wcielić swoje pomysły w życie. Chętnie podzielimy się z wami naszą wiedzą i know-how, dostarczymy narzędzia i umiejętności aby pomóc w realizowaniu pomysłów. Przy użyciu części elektronicznych opartych na platformie „Arduino”* i druku 3D, możesz wykonać funkcjonalny prototyp czy unikatowy produkt stworzony dzięki twojej wyobraźni.

Uczestnicy warsztatów pierwszego dnia nauczą się podstaw programowania „Arduino”, zaś drugiego będą tworzyć własne projekty, czyli przekształcać stare przedmioty w nowoczesne urządzenia. Uczestnicy powinni przynieść własne laptopy i stare przedmioty**, które chcą unowocześnić.
 
* Arduino to platforma open-source na którą składają się elementy elektroniczne i oprogramowanie. Używana jest do nauczania programowania urządzeń elektronicznych. W procesie projektowania często wykorzystuje się ją także do prototypowania. 
 
** przedmioty, które mają zostać unowocześnione muszą być urządzeniami elektrycznymi. Najlepiej, gdy będą to stare i proste przedmioty użytku codziennego, jak lampa, czy wentylator.
 

Powiązani artyści