PointOfViewSharjahVantagePoint

Informacje o wydarzeniu

23.10.2015, Piątek, 19:13, 13muz, Plac Żołnierza Polskiego 2, Szczecin,

Jak długo trzeba czekać, by zrobić zdjęcie?
Jak objąć wydarzenia i miejsca, które pojawiają się przed obiektywem?
Jaką ostateczna strukturę kompresji czasu i przestrzeni na jednej fotografii uda mi się otrzymać?
Jaki powinien być mój punkt obserwacyjny/punkt widzenia?

Punktem wyjścia dla każdego zdjęcia w tej serii było zadanie sobie tych prostych pytań. Rozważania idą głębiej tworząc formy, które starają się odnieść do ignorowanego uczucia jak to jest być tu i teraz…
 
…to był koniec wiosny i odwiedzałem  Szardżę bez uprzedniego planowania wizyty. Zaskoczył mnie wszechobecny zgiełk miejscowej ludności, która  zwykle przebywa w klimatyzowanych i bardziej typowych miejscach spotkań, takich jak centra handlowe i restauracje. Był to czas Festiwalu Heritage Days. Przez wiele lat mieszkałem w Szardży, ale zawsze byłem odseparowany od miejscowych zwyczajów, folkloru i ludzi z wyjątkiem czasu festiwali
Teraz mogłem mieć bardziej neutralny punkt widzenia i  właściwie po raz pierwszy  nakręcić serię klipów wideo, które pozwoliły mi uchwycić krajobraz miejskiego środowiska wypełnionego ludźmi na ulicy. 
 
Obrany przeze mnie punkt widzenia pozwolił mi przejść przez tłumy i uchwycić chwile radości oraz sposoby zachowania ludzi na otwartej, miejskiej przestrzeni. 
 
Zainspirowany projektami rzeczywistej fotografii Vincenta Laforeta i zauroczony potencjałem aparatu wyposażonego w technikę slit-scan zastosowałem alternatywny proces fotomapowania łącząc obrazowanie oparte na czasie i algorytmy by stworzyć serię - mapowanie miasta Szardży.  
 

Powiązani artyści