UV Reactive Pens / Sebastian Bausdorf

Informacje o wydarzeniu

23.10.2015, Piątek, 19:13, 13muz, Plac Żołnierza Polskiego 2, Szczecin

Żyjąc w dzisiejszych czasach ciągłego dostępu do sieci i gromadzenia danych jesteśmy stale bombardowani przytłaczającą ilością informacji, dostępnej poprzez szybkie zerknięcie do telefonu komórkowego.
 
Nawet wtedy, gdy sami nie szukamy tych informacji, mamy wrażenie, że towarzyszą nam ogromne masy danych, do których możemy mieć dostęp gdy tylko chcemy, które śledzą nasz każdy krok i pozwalają kontaktować się z innymi ludźmi.
 
Ta specjalnie wkomponowana ręcznie wykonana ilustracja ma właśnie wywołać w widzu to uczucie wszechobecnej obecności niewidzialnych danych.  Schody wejściowe na wystawę zostaną wypełnione rysunkami wykonanymi za pomocą piór działających na UV, które będą widoczne tak długo jak będą na nie padać promienie UV.
 
Sam rysunek to kolaż odwołujący się do historii Szczecina z portretami historycznych osobistości, zabytków z przeplatającymi je informacjami w formie graficznej. 
 
Przez jakiś czas widz może przyjrzeć się złożonym ilustracjom, a potem światło UV jest wyłączane i widz patrzy się na pustą powierzchnię mając przed sobą żywe rysunki, które przed chwilą widział. 
 
Wykorzystując pióro, jedno  z najbardziej archaicznych sposobów do wizualizacji, rysunek schodów to ostatni obiekt przypominający o dawnych narzędziach i skromnych początkach, bo tuż za nimi zwiedzający wchodzi do świata  pełnego instalacji cyfrowych, postępowych technologii i innowacyjnych rozwiązań. 
 
Foto © Sebastian Bausdorf

Powiązani artyści