Six Monkeys / Brendan Dawes

Informacje o wydarzeniu

23.10.2015, Piątek, 19:13, 13muz, Plac Żołnierza Polskiego 2, Szczecin


 

Sześć Małp – zlecone przez Mailchimp – bada nasze interakcje przez pocztę e-mail za pośrednictwem fizycznie podłączonych do internetu urządzeń.

E-mail ma często negatywne konotacje - przepełnione skrzynki odbiorcze, strategie w jaki sposób dostać się do skrzynki zero,ciągłe kontrolowanie zapory spam. Co tydzień zaczynamy od nowa mając nadzieję na poskromienie złych mocy  poczty e-mail. 

Istnieje jednak druga strona medalu. Poczta e-mail jest wszechobecnym, łatwym do zrozumienia systemem, który można zastosować na dowolnej platformie i dostarcza nie tylko niechciane informacje, ale często wręcz przeciwnie - wiadomości od przyjaciół, informacje o ekscytujących możliwościach, wspomnienia z podróży i wiele innych podobnych informacji. Być może nie jest idealny, ale czy istnieje ideał? E-mail ma wady, ale jest też świetnym narzędziem.

Sześć małp to seria sześciu połączonych ze sobą urządzeń, które pozwalają zobaczyć jak można zmienić nasz stosunek do poczty e-mail poprzez zmianę otaczającego kontekstu, w którym   używamy e-maila. Poprzez  umieszczenie poczty e-mail między przedmiotami codziennego użytku pozwoli nam spojrzeć na e-mail w nowym świetle i  się z nim zżyć. Możemy go nawet  na nowo polubić.  

Każde urządzenie zostało nazwane na cześć słynnego szympansa z badań językowych. 

 

Powiązani artyści