digital_art_now / wystawa konkursowa

Zwycięskie projekty do zobaczenia podczas festiwalu:

Joanna Bonder - Lina
Chiara Passa - Talking in String
Marek Sitko - Personal Zone
Ola Zielińska - bez właściwości wartości

 

Wystawa konkursowa: digital_art_now

Konkurs adresowany jest do Artystów tworzących dzieła wykorzystując najnowszą technologię, Internet, robotykę, tworząc najnowocześniejsze aplikacje, inspirując tym samym światowe marki do udoskonalania swoich produktów. Spośród nadesłanych prac Jury wyłoni zwycięzców oraz prace, które zostaną zaprezentowane na wystawie konkursowej.

_Kurator wystawy konkursowej:

# Piotr Zawojski__dr hab., adiunkt w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Autor książek i publikacji.

_Jury:

_Piotr Zawojski_dyrektor artystyczny Festiwalu, dr hab., adiunkt w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych
w Krakowie.

_Regina Tetens_ absolwentka Akademii Sztuki w Berlinie. Doświadczenie kuratorskie zdobyła organizując wystawy m.in. w: galerii Promotions w Berlinie, Exit Art w Nowym Jorku oraz na stanowisku kierownika produkcji podczas Berlin Biennale.

_Bernhard Draz_działa od 1993 roku jako niezależny artysta wizualny, niezależny kurator, freelancer. W 2000 roku wziął udział w " Arti Visive 3 / L' Occhio w ascolto " biennale w Genui , i był wyświetlany w Villa Manin di Passeriano . Od 2001 do 20002 roku był dyrektorem projektu i uczestnikiem cyklu wystaw " FRAKTALE " . W 1997 roku założył studio house MEINBLAU. Poza tym jest wykładowcą na  University of the Arts in Berlin.

_KED Olszewski_kurator Miejskiej Galerii Sztuki 13muz, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wizualnej inSPIRACJE, adiunkt, prowadzi Pracownię Fotografii na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów na Akademii Sztuki w Szczecinie.

_Gisle Frøysland_muzyk, VJ i artysta wizualny.  Jest jednym z założycieli i członków BEK - Centrum Sztuki Elektronicznej w Bergen i inicjatorem / dyrektorem festiwalu Piksel w Bergen. Brał udział w międzynarodowych festiwalach, takich jak Electrohype, Dissonanze, Transmediale, Borealis, Ultima, MakeArt, Pixelache, Mal au Pixel czy Electropixel.