digital_art_now

Częścią  6. edycji Festiwlau Sztuki Digitalnej digital_ia 14, jest wystawa konkursowa digital_art_now. Spośród nadesłanych zgłoszeń festiwalowe jury wyłoniło 4 projekty wpisujące sie w temat tegorocznej edycji festiwalu. Nagrodzone projekty będzie można obejrzeć już podczas weekendu festiwalowego.

^ Augmented Vision / Katarzyna Koba

Obiekt, który przy pomocy futurystycznych deformacji ukazuje wycinek ludzkiej głowy. Forma jest połączeniem odlewu ze sztucznego tworzywa z wmontowaną współczesną technologią Augmented Reality. W źrenicy lewego oko znajduje się kamerka, która rejestruje obraz w czasie rzeczywistym.

^ Cyfry / Joanna Bonder
Gotowe materiały filmowe, przetworzone za pomocą zaprojektowanego przeze artystkę algorytmu, której udało się zautomatyzować, żmudny proces przetwarzania materiałów video. Co ciekawe, jeżeli proces ten powtórzymy, czyli otrzymany materiał video, potraktujemy powtórnie owym algorytmem, dochodzimy dokładnie do punktu wyjścia – oryginalnego obrazu.

^ Czar Par / Grzegorz Stefański

Pary osób, nie widzące się przed wprowadzeniem do wyciemnionego pomieszczenia i nie mogąc się w nim werbalnie ze sobą komunikować, otrzymały zadanie wspólnego ułożenia kilkupiętrowej wieży z drewninych klocków. Po zbudowaniu wieży każde z nich zostało poproszone o opisanie wyglądu i charakteru partnera. Te charakterystyki zostały zarejestrowane na dyktafonie.

^  Remix / performance / Justyna Orłowska
Performance Remix obrazuje prawa autorskie użytkowników internetu w sieci i przesyłanego między nimi sygnału wiadomości. Do wykonania performance zostanie użyta taśma magnetyczna z kaset VHS lub magnetofonowych, które były standardową formą zapisu dźwięku lub obrazu na przełomie lat 80 i 90.